Літо - це найбільш сприятливий час для того, щоб насолоджуватись приємним і легким морським бризом на узбережжі улюбленого українського моря.
Відпочинок на морі - це можливість отримати задоволення від усього: моря, сонца, повітря. Це можливість отримати гарну засмагу, відпочити, зайнятися спортом, завести нові знайомства, и найголовніше - відпочити від набридливого міста, від миської метушні.
Відпочинок на морі повинен бути організован правильно, якісно і ефективно.
ЯК ПРАВИЛЬНО ЗАСМАГАТИ
Сонце і можливість отримати гарну засмагу - це те, заради чего люди їдуть відпочивати на узбережжя. Але на пляжах треба бути обережним. Забагато сонця може буде небезпечним для вашого здоров'я.
Що потрібно пам'ятати, щоб отримати безпечно красиву засмагу:
- найсприятливіший час для засмагання с 8.00 до 11.00, та з 16.00 до 19.00. Засмагати в обідній час може бути небезпечно;
- намагайтесь в перші дні на пляжі більше знаходитися не на палючому сонці, а у затінку. Це потрібно щоб ваше тіло звикло до високих температур, іншої вологості повітря (в порівняння с міським повітрям), та інше;
- ніколи не намагайтесь отримати швидку засмагу. Засмагайте порційно і ефект буде кращим. Час впливу сонячних променів на вашу шкіру потрібно збільшувати поступово;
- під час засмагання перевертайтесь частіше, змінюйте положення вашого тіла. Ніколи не засинайте на палючому сонці;
- завжди використовуйте спеціальну косметику для захисту від ультрафіолету, прямих сонячних променів задля запобігання опіків шкіри. Під час вибору косметичніх засобів враховуйте тип вашої шкіри та її індивідуальні властивості. Чим світліша шкіра тим вище рівень захисту повинен бути;
- пам'ятайте, тіло у воді засмагає активніше ніж на суші, тому перед тим як зайти у воду нанесіть сонцезахисний крем на відкриті частини тіла (лице, шия, плечі, руки);
- враховуйте, що після купання єфект крема від сонця зменьшується в середньому на 80%, тому пама'ятайте що потрібно нанести новий шар крему на березі;
- завжди закривайте голову (панама, капелюх, кашкет, платок). Вони захистять вас від перегріву й зроблять ваш образ більш екстравагантним;
- захищайте очі від ультрафіолету за допомогою сонцезахисних окулярів, які в свою чергу, доповнять ваш образ;
- після засмаги обов'язково використовуйте спеціальні крема, лосьони чи інші косметичні засоби, які допоможуть охолодити шкіру і запобігти її пересиханню.
СОНЯЧНІ ОПІКИ…..ЩО РОБИТИ?
Правильна поведінка на пляжі і на морі, дозована порція ультрафіолета - це головні правила красивої та рівномірної засмаги. Але не завжди ми маємо те, чого хотіли. Більшості відпочівальникам потрібне все і за один день.
Швидке та активне засмагання під прямими сонячними проміннями в обідній час без засобів захисту - це перший крок до отримання сонячного удару або сонячних опіків. Найголовніше при сонячному опіку - охолодити обпечену шкіру. Для цього можно використати холодну ванну або душ, або просто прикласти до місця опіку змочену водою ганчірку чи бинт.
Найголовніше - снизити температуру тіла. Також можна використовувати жарознижуючі ліки. Рекомендовано в таких випадках використання засобів групи дексапантенол (препарати, які зменьшують запалення і діють на відновлення шкіри.
ЩО ВЗЯТИ З СОБОЮ НА МОРЕ?
Коли людина купує собі спортивний костюм, то вона лягає в лікарню, чи їде кудись відпочивати. Ця фраза знайома кожному з дитинства і нас цікавить саме друга частина - їде відпочивати. Найзахопливіша частина поїздки на відпочинок - це скласти речі. Завжди хочешь взяти з собою так багато, щоб була можливість виглядати на всі 100% у будь-якій ситуації. Але бажання взяти все дуже часто не співпадає с тим, скільки можна взяти.
Одже, насамперед беремо з собою всі необхідни документи (паспорт, путівка, білет, посвідчення водія). Покладіть їх так, щоб ви завжди могли легко та швидко дістати необхідний документ у необхідний час.
Готівка. Розрахуйте свои витрати таким чином, щоб вам вистачило грошей на весь відпочинок та докладіть ще 50% на витрати, яких ви не плануєте, але вони можуть бути. Безготівкові розрахунки на сьогодня ще більше розповсюджилися, але розраховувати на 100% на картку не потрібно. Краще мати з собою готівку, а кошти на картці використовувати як резервний варіант фінансування ваших потреб і бажань. Зберігати грощі краще частинами і в різних місцях, для запобігання їх втрати чи викрадення.
Лікарськи засоби. Важливо мати з собою стандартний набір лікарських засобів, які ви регулярно приймаєте. Основні групи ліків, які потрібно з собою мати це:
- імунномоделюючі та противірусні препарати, які допоможуть швидко і легко пройти процес акліматизації організма;
- адсорбенти і препарати, котрі нормалізуюсь роботу системи травлення, усувають дисбактеріоз;
- протиаллергенні препарати, антигістамінні засоби;
- знеболюючі препарати.
Окремої уваги потрібно приділити засобам проти комах, а саме - комарів. Іноді комах практично нема, а іноді їх буває забагато. Особливо багато комарів поблизу лимана. Для боротьби с комахами рекомендовано використовувати різні репеленти, спеціальні крема або спреї. Для використання в приміщеннях рекомендовано мати з собою электрофумігатор.
Одягу не повинно бути забагато, але і обмежувати себе не варто. Не завжди і не в будь-якому місці може працювати приказка - «Бери вдвічі меньше речей і вдвічі більше грошей». Речі, які ви берете з собою повинні бути практичними. Взуття повинно буди легким і надійним.